Shoqata Humanitare Tearca në Zvicër organizoi turnir futbolli, SFV Takva fitues i vendit të parë

Frauenfeld, me 28 mars 2016

Në qendrën sportive të Frauenfeldit TG (Sporthalle Auenfeld), Shoqata humanitare Tearca në Zvicër, organizoi turnirin e radhës të futbollit.

Prej 12 ekipeve që morën pjesë vendet e para zunë: 1. SFV Takva, një falënderim të veçantë për SFV Takva që nga shuma e fituar ja dhuroj shoqatës 100 CHF. 2. X-Linge Lupus dhe 3. Efag. Ne i falënderojmë të gjithë pjesëmarrësit në këtë turnir me shpresën se do të na bashkëngjiten edhe herave të tjera. Një falënderim edhe për të gjithë ata që në forma të ndryshme kontribuuan në realizimin e këtij turniri”, theksojnë nga Shoqata Humanitare Tearca në Zvicër.

/Radio Vala

28_03_2016_shoqata_tearca_futboll

 896 total views,  1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: