Boksieri Erzen Rrustemi me 24 Prill do të përballet me argjentinasin Rugen Angel Mino

Burgdorf, me 28 Mars 2016

Boksieri shqiptar nga Zhegra e Kosovës, Erzem Rrustemi me 24 Prill të këtij viti në Burgdorf të Zvicrës do të përballet me boksierin nga Argjentina, Rugen Angel Mino.

“Në Luftën e radhës e cila do të mbahet me 24 Prill në Burgdorf të Zvicrës, përball do të kem Boksierin nga Amerika Latine (Argjentina) Ruben Angel Mino me nofkën “El Hombre de Piedra”, i cili ka 34 ndeshje: 31 Fitore – 31 me KO dhe 3 humbje. Në rangun botëror radhitët ne pozitën e 74 nga gjithsej 1124 boksier”, njofton boksieri Erzen Rrustemi i cili në ring do të ngjitet në mbrëmjen kur do të ngjitet në ring edhe Sefer Seferi, vëllau i boksierit, Nuri Seferi.

K.S /Radio Vala

28_03_2016_rrustemi_mino

 908 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: