Rritet numri i përmbaruesve shqiptarë, ministri Jashari emëron Dashmir Saitin përmbarues të ri

Shkup, 29 mars – Ministri i Drejtësisë z.Adnan Jashari ka emëruar Dashmir Saitin si përmbarues të ri në territorin e Gjykatës Themelore në Tetovë, Ministri z.Jashari në këtë rast uroj përmbauresin e ri z.Saiti për detyrën e re që po merr, duke i dëshiruar fillimisht shëndet, suksese në punë si dhe efikasitet në të gjitha sfidat me të cilat do të përballet në këtë profesion, duke potencuar gjithashtu se profesioni i përmbaruesit është mjaftë me perspektivë për çdo jurist. Me emërimin e z.Dashmir Saitit rritet edhe numri i përmbaruesve shqiptarë./Radio Vala29_03_2016_jashari_saiti

About RV2

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: