Pasdite shi i rrëmbyeshëm dhe vetëtima

Shkup, 9 mars 2016 – Në më shumë vende në Maqedoni, veçanërisht në pjesën juglindore dhe lindore të vendit, pasdite pritet mot jostabil me vetëtima dhe shi të rrëmbyeshëm deri në 30 litra në një metër katror, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Reshje të shiut do të ketë edhe gjatë ditës së nesërme, veçanërisht në Maqedoninë Lindore dhe Veriore.

Valë e re e lagësht pritet të shtunën dhe të dielën kur përsëri do të ketë reshje shiu, të cilat vende-vende do të jenë të rrëmbyeshme dhe me vetëtima./Radio Vala

 696 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: