Nesër administrata e Komunës së Gostivarit do të punon me orar të stërzgjatur

Gostivar, me 30 Mars 2016

Nesër administrata e Komunës së Gostivarit do të punon me orar të stërzgjatur. Ftohen qytetarët të dorëzojnë kërkesat për legalizim të objekteve paleje

Me qëllim që qytetarët të cilët deri tani nuk kanë dorëzuar kërkesë për legalizim të objekteve të ndërtuara paleje deri në vitin 2011, dhe që të arrijnë brenda afatit ligjor të dorëzojnë kërkesë, Qendra për Informim dhe Arkivi i Komunës së Gostivarit nesër (e enjte), do të punojnë me orar të stërzgjatur deri në ora 20.

Pra, më datë 31 Mars, administrata e Komunës do të jetë e hapur deri ora 20.

Afati ligjor për legalizim dhe objektet e ndërtuara pa leje skadon më 31 Mars, andaj ftohen qytetarët që deri tani nuk kanë dorëzuar kërkesat e tyre, këtë ta bëjnë në afatin e ngelur. /Radio Vala

30_03_2016_komuna_gv

 817 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: