Boksieri shqiptar Arnold Gjergjaj do të luftoje me boksierin e mirënjohur britanik David Haye

Bazel, me 30 Mars 2016

Boksieri i mirënjohur shqiptarë nga Kosova i cili jeton në Zvicër, Arnold Gjerjgjaj me 21 Maj 2016, në Londër do të boksoj me ish kampionin e botës në kategori të rënda, britanikun David Haye.

Për Arnold Gjergjajn “The Cobra”, deri më tani nuk ka asnjë humbje nga 29 ndeshje të zhvilluara.

Ndërkaq, David Haye pas tre vjet e gjysmë mungesë në ring, në Janar u ndesh me Mark de Morin, ndërsa ndeshja me Arnold Gjergjajn do të jetë e dytë e radhës.

Ndeshja midis Arnold Gjergjajt dhe David Hayes do të zhvillohet me 21 Maj në Arenën 02 në Londër.

/Radio Vala

30_03_2016_gjergja_hayer

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Boksieri Egzon Maliqaj në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim 44

Egzon Maliqaj është ndër sportistët më të thjeshtë shqiptarë që kam njohur në Zvicër. I …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: