(Video) Drejtuesit e FC Iliria Solothurn në Sportin Shqiptar në Zvicër 13

Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër ishte koha për të folur për FC Ilirinë, ekipin e vetëm shqiptar në Kantonin e Solothurn-it.

Për Shqiponjat e Solothurn-it në emisionin e 13-të, flasin kyetari Rahim Dakaj, drejtori sportiv, Ejup Ismaili dhe përgjegjësi i i ekipeve të të rinjve/juniorëve, Valon Morina,

Në historikun e klubit, dy herë e kanë fituar Kupën e kantonit dhe një herë u shpallën Kampion, poashtu të Solothurnit.
Gjithashtu, dy herë kanë marr pjesë në garat kryesore të Kupës së Zvicrës në futboll, duke u përballë kundër ekipeve me traditë, si FC Lausanne-Sport dhe FC Schaffhausen-i.

Falënderoj drejtuesit e FC Ilirisë që na e dhuruan logon e klubit.

Për më tepër, ndiqeni emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër, të hënën në ora 21:00, në TV Syri.

Të gjitha emisionet mund ti gjeni në kanalin zyrtar të TV Syri në Youtube dhe në dritaren informative www.radiovala.com

Bern, me 9 Mars 2020

Kasam Selimi
Autor dhe Udhëheqës i emisionit

 39,362 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: