Reagon SHVL – UÇK për dëmtimin e pllakës përkujtimore të dëshmorit të kombit, Ismet Bajrami

Shkup, me 1 Prill 2016

Shoqata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare – Dega Shkup, denoncon ashpër veprimin vandal që disa persona të uniformuar të njësiteve speciale të Maqedonisë, ditëve të fundit të muajit të mars, 2016 kanë dëmtuar pllakën përkujtimore te vendi i rënies së dëshmorit të Kombit, Ismet Bajrami në Ramë të Karadakut (Malësia e Shkupit), thuhet në reagimin e SHVL UÇK-së.

Ky akt dënohet ashpër nga Shoqata e Veteranëve të Luftës si dhe kërkon zbardhjen e këtij rasti vandal që është kryer mbi këtë pllakë të shenjtë përkujtimore.

/Radio Vala

01_04_2016_ismet_bajrami

 1,340 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: