Ali Ahmeti propozon këto emra për Ministra të ri të BDIsë

Shkup, me 3 Prill 2016

Në përputhje me vendimin e Kryesisë së Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit demokratik për Integrim si dhe me kompentencat e tia statutory, Kryetari Ali Ahmeti vendosi që të propozon emrat vijues për përfaqësues të BDIsë në pushtetin ekzekutiv:

1. Sekretariati për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Festim Halili

2. Sekretariati për çështje evropiane, Arbër Ademi

3. Ministria e Drejtësisë, Valdet Xhaferi

4. Ministria e Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu

5. Ministria e Ekonomisë, Driton Kuçi

6. Ministria e Mbrojtjes Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Bashkim Ahmeti

7. Ministria e Vetqeverisjes lokale, Shyhrete Elezi

8. Ministër pa resor – për investime të huaja, Arlind Zeqiri

9. Ministria e Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu

10. Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, Faton Pollozhani

11. Ministria e Finansave, Gëzim Beadini

12. Ministria e Mbrojtjes, Bekim Maksuti

 

/Radio Vala03_04_2016_bdi

 800 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: