Labiont Xhoxhaj fiton titullin e parë në boksin profesional

Pejë, me 27 Dhjetor 2020

Boksieri Labinot Xhoxhaj, në ndeshjen e 14-të në boksin profesional, e ka fituar edhe titullin e parë.

Xhoxhaj, në ndeshjen për titullim Interkontinental në versionin UBF, fitoi në raundin e 5-të, kundër hungarezit Tamas Lodi.

Ndeshja Xhoxhaj – Lodi ishte ndeshja kryesore në mbrëmjen e boksit “Kosovo Fight Night”, në palestrën sportive në Pejë, organizuar nga promotorër, Muharrem Gjocaj dhe Avdyl Salihu.
 
Për shkak të kufizimeve nga virusi Korona, ndeshja u zhvillua pa praninë e publikut, ndërkaq drejtpërdrejtë u transmetua në TV T7.

@Kasam Selimi
@Foto: T7

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bekim Ameti i Swiss Pro Akademisë flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim 56, bashkëbisedues Bekim Ameti, trajner në Akademinë Swiss Pro Realizimi: www.radiovala.com …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: