Të bekuar me Bekim Zogajn

Cyrih, me 16 Shkurt 2021

Gjyqatari anësor i futbollit  Bekim Zogaj është krenaria e shqiptarëve në Zvicër.

Me punë e përkushtim, Bekim Zogaj ka arritur të jetë punëtori sportiv më i suksesshëm shqiptar në shtetin zviceran.

Suksesi i Bekimit është i vazhdushëm dhe i pandalshëm.

Çdo javë emri i tij shkruhet dhe përmendet nëpër stadiumet dhe ekipet më të mira në Zvicër.

Por jo vetëm kaq. Bekim Zogaj përveç në futbolli zviceran, me praninë dhe angazhimin e tij, na nderon edhe me pjesëmarrje në garat europiane të futbollit.

Vitin e kaluar ishim krenar që Bekimi ndau drejtësinë në CampNou te Barcelona e Messi-t, e ndërkaq këtë vit, sërish ia ka nisur për së mbari.

Të enjten do ta shohim e do të nderohemi edhe në një ndeshje tjetër, në Allian Arena në Torino të Italisë, në ndeshjen e Europa Ligës, midis Real Sociedad-it dhe gjigantit anglez Manchester United-it.

Kjo ndeshje nis në ora 18:55.

Gjyqtar kryesor i ndeshjes është kolegu i Bekim Zogajt, Sandro Schärer, ndërsa asistenti tjetër do jetë Stéphane De Almeida.

@Kasam Selimi
@Sporti Shqiptar në Mërgim
@RadioVala

About Kasam Selimi

Check Also

Labiont Xhoxhaj fiton titullin e parë në boksin profesional

Pejë, me 27 Dhjetor 2020 Boksieri Labinot Xhoxhaj, në ndeshjen e 14-të në boksin profesional, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: