Mot me diell dhe ngrohtë deri në 26 gradë Celsius

Shkup, 4 prill 2016
Mot me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla lokale deri mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri 10 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 21 deri në 26 gradë Celsius.
Në Shkup mot me diell me vranësirë të vogël deri në mesatare gjatë ditës. Do të fryejë erë e dobët juglindore. Temperatura minimale do të arrijë shtatë gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 24 gradë Celsius.
Moti në ditët në vijim do të jetë nën ndikim të masës së ngrohtë ajrore nga jugu. Do të mbisundojë mot kryesisht stabil dhe më ngrohtë për këtë periudhë të vitit. Nga fundi i javës së punës do të ketë kushte për shi lokal, ndërsa temepratura e ditës do të bie./Radio Vala04_04_2016_moti

 752 total views,  1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: