Ambasadori Shqiptar në Zvicër, Gjoni takon Presidentin e Qeverisë Kantonale të Cyrihut, Stocker

Bernë, me 4 Prill 2016

Ambasadori i Republikës Shqipërisë në Zvicër, Ilir Gjoni, zhvilloi një takim me Presidentin e qeverisë kantonale të Cyrihut njëkohësisht dhe drejtues i departamentit të financës, Ernst Stocker.

“Gjatë takimit, u shpreh interes nga të dyja palët për rritjen e bashkëpunimit mes kantonit te Zyrihut dhe vendit tonë në fushën e ekonomisë dhe turizmit”, thuhet në njoftimin e ambasadës shqiptare në Bernë.

/Radio Vala

04_04_2016_gjoni_cyrih

 901 total views,  4 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: