Ambasadori Xhemaili dhe Imami, Memeti bisedojnë për të ardhmen e shqiptarëve mysliman në Zvicër

Bernë, me 4 Prill 2016

Kryetari i Bashkësisë Islame Shqiptare në Zvicër, njëherit edhe Imam në Xhaminë e re në Bernë, Mustafë Memeti ka realizuar një takim me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Zvicër, Mustafë Xhemaili.

“Është biseduar për të pasur bashkëpunim për interesa kombëtare dhe fetare. Gjithashtu është diskutuar edhe për tema dhe projekte për të ardhmen e shqiptarëve mysliman në Zvicër”, theksojnë nga BISHZ-ja për Radio Vala.

K.S /Radio Vala

 

 939 total views,  1 views today

About RV2

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: