Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe reshej të përkohshme shiu

Shkup, 9 prill 2016
Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme lokale. Nga mesdita vende-vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, veçanërisht në pjesët juglindore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa maksimale prej 15 deri në 22 gradë Celsius.
Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me periudha të ngrohta, ndërsa pasdite me kushte për paraqitje të reshjeve afatshkurtëra të shiut. Do të fyejë erë mesatare përkohësisht e përforcuar perëndimore. Temperatura minimale do të arrijë deri në 11 gradë, ndërsa maksimale deri në 20 gradë Celsius./Radio Vala09_04_2016_moti

 1,773 total views,  2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: