Xhaferi: Vendimi i Ivanovit i gabuar dhe do ta thelloje edhe më shumë krizën

Shkup, me 13 Prill 2016

Ministri i Drejtësisë së Maqedonisë, Valdet Xhaferi thekson se vendimi i kryetarit të shtetit, Ivanov për të falur personat të cilët janë në hetim.

“Si ministër i drejtësisë vlerësoj se bëhet fjalë për një vendim të gabuar që në vend se të ndikojë në kalimin e krizës ai do e thellojë akoma më shumë. Personalisht mendoj se kriza mund të kalohet vetëm nëse realizohet në tërësi marrëveshja e Përzhinos”, thekson ministri Xhaferi.

/Radio Vala

13_04_2016_valdet_xhaferi

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: