Han:Kriza mund të zgjidhjet vetëm politikisht, jo me dhunë

Bruksel, me 14 prill – 2016
Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike e jo me dhunë, rekomandoi në profilin e tij në Tuitter eurokomisari për zgjerim Johanes Han.
“I bëj thirrje të gjitha partive politike dhe qytetarëve që të distancohen nga aktet e dhunshme. Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike. Përgjegjësi e politikanëve është që të kthehen në tryezën e negociatave”, thotë Han pas protestave të mbrëmshme lidhur me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tij për rastin lidhur me përgjimet e paligjshme./Radio Vala14_04_2016_johanes_han

About RV2

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: