Fundjavë e ngrohtë, të dielën 32 gradë

Shkup, me 15 prill 2016
Temperatura deri në 32 gradë Celsius sipas parashikimeve të DPHM na presin të dielën dhe në ditët e para të javës së ardhshme.
Këtë fundjavë dhe në ditët e para të javës së ardhshme nën ndikimin e masës së ngrohtë të ajrit me origjinë nga Kontinenti Afrikan në Maqedoni do të mbajë mot stabil, i thatë dhe shumë i ngrohtë për këtë periudhë të vitit.
Më ngrohtë do të jetë të dielën dhe në dy ditët e para të javës së ardhshme kur temperaturat maksimale të ditës do të jenë dukshëm mbi mesataret dhe do të arrijnë vlerën prej 25 deri në 32 gradë./Radio Vala15_04_2016_moti

About RV2

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: