Tiri Gjoci fiton “The Voice of Albania 5”

Tiranë, me 16 prill 2016
Tiri është fituesi i edicionit të pestë të “The Voice of Albania”. Në një mbrëmje të gjatë e me shumë emocione, 22-vjeçari nga qyteti i Kavajës ia ka dalë të marrë votat e publikut për t’u kurorëzuar zëri më i mirë i këtij viti.
“Jam shumë i privilegjuar, jashtëzakonisht i emocionuar. Është çmimi im më i madh dhe më i mirë i imi deri më tani. Falenderoj të gjithë ata që më kanë votuar. Do të doja që sot të isha në formë dhe dola mirë dhe siç duket kjo është vlerësuar”, shprehet fituesi.
Pjesëmarrja në “Voice” është vetëm nisja e një rruge të gjatë që sapo ka filluar për Tirin, një udhë drejt botës së madhe të muzikës, ku plane të shumta e presin, shkruan TCH.
“Shumë plane, sigurisht kënga e radhës dhe nuk do të resht së publikuari këngë. Sigurisht që çmimin ia dedikoj vëllait tim, pasi ka qenë ai që më ka nxitur të merrja pjesë në “The Voice”, shprehet Tiri.
E ashtu siç ishte premtuar më herët, surprizat nuk munguan. Willy Williams, Alban Skënderaj dhe performancat nga fituesit e katër edicioneve të kaluara ndezën më shumë atmosferën në skenën e “The Voice”. /Radio Vala

16_04_2016_tiri_gjoci

 1,440 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: