KF Gostivari “e qepi” Teteksin, Boban Mariqi shënoi tre gola

Gostivar, me 16 Prill 2016

KF Gostivari ka treguar shpirtin luftarak dhe triumfues në ndeshjen e javës së 22-të, kundër Teteksit të Tetovës. Skuadra “Bardhë kaltër” e trajnerit Mensur Jakupi, triumfoi me rezultat 4:1 ndaj mysafirëve tetovar. Fitorja erdhi që në gjashtë minutat e para të takimit. Altin Loga shënoi golin e parë në minutën e 3-të, për të vazhduar më pas sulmuesi Boban Mariq me tre golat e shënuar në minutën e 6-të, 30-të dhe 64-ër.

Mysafirët golin e vetëm e shënuan në minutën e 47-të me në të Antonio Bujçevskit.

Për shkak të lëndimit të krahut, në minutën e 21-të nga loja u largua futbollisti Burak Menga.

Kjo fitore përveç se erdhi ndaj një ekipi shumë të fuqishëm dhe pretendentë për në Ligën e Parë, erdhi në moment shumë të rëndësishëm për KF Gostivarin duke shtuar edhe me shumë gjasat për ngjitje në pjesën e epërme të tabelës.

Tani Gostivari ka 27 pikë dhe ngjitet në pozitën e 8-të dhe është tetë pikë më pak se ekipi i vendit të parë.

Vlen të theksohet se sot nga tribuna Gostivarit i dhanë mbështetje të fuqishme mijëra tifozë, ndër ta edhe Grupi i Tifozëve Kastriotët.

K.S /Radio Vala

16_04_2016_kf_gostivari_teteksi_4_1

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mesazhi im për 1 vjetorin e emisionit Sporti Shqiptar në Mërgim

Mesazhi im për 1 vjetorin e emisionit Sporti Shqiptar në Mërgim Realizimi: www.radiovala.com Mbështetje mediale: …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: