Izairi për vizitë në Shtip dhe Probishtip

Shtip, 24 mars 2016 – Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi dhe rektori i Universitetit “Goce Dellçev”, Bllazho Boev sot do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e projekteve “Ekspozimi personal ndaj thërrimeve të ngurta respirabile të popullatës urbane në Shkup dhe Tetovë” dhe “Monitorimi dhe hartimi i nivelit të zhurmës në mjedise urbane”.

Në Probishtip, ministri Izairi dhe kryetari i komunës, Toni Tonevski do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e furnizimit me ujë në fshatin Rudarja turke dhe sendërtimin e sistemit për furnizim me ujë në fshatin Kundinë./Radio Vala

 1,457 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: