Klubi i Mundjes Besa nga Dobërdolli kthehet me tre medalje të bronzta nga Turneu në Kroaci

Zagreb, me 5 mars 2016

Klubi i Mundjes “Besa” nga Dobërdolli i Gostivarit ka marr pjesë në Turneun Ndërkombëtar të Mundjes të mbajtur Koprovnicë të Kroacisë.

Garuesit e KM Besa kanë tre medalje të bronzit edhe atë Tarik Medi, Besnik Ristemi dhe Albin Kamberi, ndërsa Sokol Ristemi e ka fituar vendin e katër, transmeton Radio Vala.

“Klubi i mundjes Besa është fitues i tre medaljeve bronz në një konkurrencë të ashpër me 418 pjesëmarrës. Vërtet ndjehemi krenar, ngase është një arritje e madhe”, shprehet kryetari i klubit Besa, Sefedin jonuzi.

“Ishte një konkurrencë të fort ku morën pjesë 418 garues prej 9 shteteve”, shprehet trajneri i KM Besa, Bujar Kadrij.

Ekipin e Besës e kanë mbështetur edhe dhjetëra tifozë nga Dobërdolli që jetojnë në Kroaci.

K.S /Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Mërgim 41 (06.09.20) Alketa Rama, futbolliste

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 41-të Bashkëbiseduese: Alketa Rama, futbolliste e FC Zürich-ut U19 …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: