Klubi i Karatesë Asiart nga Gostivari mban provimin e parë për tituj nxënësish, vlerësohet pozitivisht puna e klubit

Gostivar, me 5 mars 2016

Klubi i karatesë ASIART nga Gostivari, ka mbajtur provimin e parë për tituj nxënësish në karate sipas programës së Akademisë së Karatesë. 

Provimin e realizoi komisioni i Akademisë në përbërje Abedin Zymberi, Lulzim Fejzullahu dhe Shefi Reci , ndërsa komisionit i ka asistuar edhe trajneri i klubit, Berat Jakupi. 

“Bashkë me komisionin i pranishëm ishte edhe kryetari i Akademisë së Karatesë z. Prof.Besnik Murati i cili në fjalën e rastit përshëndeti në emër të Akademisë nxënësit dhe prindërit e pranishëm në palestër të cilët ishin në një numër bukur të madh, gjithashtu pjesë e stafit nga Akademia ishte edhe traineri im i parë z. Prof Arlind Huseini. Më vjen mirë që punën time disa mujore me nxënësit e mi, komisioni e vlerësoi shumë pozitivisht si dhe prindërit që ishin prezent ngelën tepër të kënaqur me punën që kam bërë. Unë jam tepër i kënaqur me këtë vlerësim të këtij niveli që u është bërë nxënësve të mi, me çka tani jam i plotësuar dhe i bindur se krahas garave do të jem i suksesshëm edhe si trajner”, thekson Karateisti, Berat Jakupi, njëherit edhe trajner i KK Asiart. 

/Radio Vala

 825 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) FC Prishtina Bern shënon fitore bindëse përpara publikut vendas

 4,853 total views,  12 views today

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: