Mot me diell dhe ngrohtë

Shkup, 19 prill 2016 – Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, në pjesët jugperëndimore erë e fuqishme nga drejtimi jugperëndimor, e cila gjatë natës do ta ndryshojë drejtimin në verior. UV=6.

Temperatura do të lëvizë prej 25 deri në 31 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot me diell me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë mesatare kohë pas kohe e fuqishme nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura do të arrijë deri në 29 gradë Celsius.

Të mërkurën nën ndikimin e rrymës verior të ajrit do të ketë ulje të konsiderueshme të temperaturave të ditës prej 7 deri në 10 gradë. Do të fryjë erë e fuqishme veriore e cila në disa momente do të arrijë shpejtësi edhe mbi 80 km/h, veçanërisht përgjatë Luginës së Vardarit. Pastaj deri në fund të ditës do të jetë mot stabil dhe i thatë me temperatura të ditës në kuadër të mesatares për këtë periudhë të vitit. /Radio Vala

 1,059 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: