Gafurr Sherbeti zgjidhet kryetar i ri i Shoqatës Kulturore “Kërçova” në Zvicër

Aarburg, me 23 Mars 2016

Ditë më parë, Shoqata Kulturore Kërçova në Zvicër ka zgjedhur kryesinë e re. Në takimin e parë të mbajtur në Aarburg, janë ndarë detyrat dhe përgjegjësitë për katër vitet e ardhshme, transmeton Radio Vala.

“Anëtarë kryesie janë: Dr.Florim Cuculli, Naim Limani, Muhamed Sejdini, Arbnora Mehmedi, Mazllome Sherbeti, Naser Limani dhe Shukri Sadiku. Kryesia e ngushtë: Kryetar, Dr.Gafurr Sherbeti, nënkryetar/e, Dr.Florije Jusufi dhe Ali Kadriu, sekretar : Resul Mehmedi, arkëtar, Dashmir Selimi. Poashtu kryesia vazhdoi më tutje rreth aktivitetit të ardhshëm të shoqatës dhe njëkohësisht i falënderon të gjithë anëtarët që ua dhanë besimin”, njofton kryetari i ri i Shoqatës Kulturore “Kërçova”, Gafurr Sherbeti.

Ndryshe, Sh.K “Kërçova”, është njëra prej shoqatave më aktive shqiptare në Zvicër.

/Radio Vala

 1,784 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) FC Prishtina Bern shënon fitore bindëse përpara publikut vendas

 4,855 total views,  14 views today

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: