Veliu: SHVL-UÇK-ja bëjmë përpjekje për zgjidhjen e çështjes së familjes së dëshmorëve dhe të plagosurve

24 shkurt 2016

“Shumë të nderuara familje të dëshmorëve, të plagosur të lirisë. Bëjmë përpjekje pa ndalur që ta zgjidhim çështjen tuaj të patjetërsueshëm. Deri në zgjidhjen adekuate, u drejtohemi komunave shqiptare, që t’ju sigurojnë mbulesën jetike. Ne vazhdojmë sipas mundësive tona”, thuhet në njoftimin e Shoqatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, e drejtuar nga kryetari Fazli Veliu.

/Radio Vala

 823 total views,  4 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: