Në USHT debat me temë "Zgjedhjet në SHBA dhe zgjedhjet në Maqedoni”

Tetovë, 23 shkurt 2016 – Sot në Universitetit Shtetëror të Tetovës organizohet debat me temë: “Zgjedhjet në SHBA dhe zgjedhjet në Maqedoni”.

Debati, në të cilin do të ligjërojnë, James Stejn – Drejtor i Misionit të USAID-it në Maqedoni dhe Doc. Dr. Jusuf Zejneli, profesor në Fakultetin Juridik të USHT-së, organizohet në bashkëpunim të Qendrës për Paqe dhe Komunikim Transkulturor dhe Këndit Amerikan në Tetovë.

Debati do të zhvillohet në orën 11:00, në Amfiteatrin e Rektoratit të USHT-së./Radio Vala

 

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: