SHQIPTARË TË MËDHENJ, ATDHETARË TË DEVOTSHËM

Shkruan: Ismet Sylejmani, Prishtinë

Ne nje takim historik!

Me 20 shkurt 2016 ne Tetove ne seline qendrore te BDI-se!

Me dy shqiptare te medhenj, shoket e miqt e nderuar , udheheqesi i popullit shqiptar Ali Ahmeti dhe shqiptaro-amerikani, pronari i radiotelevizionit AA Vision ne New York Qazim Doda!

Isha i lumtur qe isha, perballe ketyre dy burrave qe kane kontribuar shume per lirine dhe pavaresine e Atdheut, qe jane uragaj te pandalshem e vazhdojne te jene ne sherbim te perparimit e mireqenies se popullit shqiptar!

E kisha per ndere dhe do te jam pergjithmone i nderuar e do ta ruaj si kujtimin me te mire te jetes time, qe dhash nje kontribut te vogel, per ti takuar keta atdhetar te medhenj!

Njeri eshte figura me e ndritur e politikes aktive perparimtare shqiptare jo vetem te popullit shqiptar ne Maqedoni, kurse tjetri figure e madhe e aktivitetit patriotik dhe kontribues i madh inçeshtjes kombetare ne SHBA konkretisht ne New York!

Te dy keto figura te shquara te çeshtjes kombetare, kane te kaluar te lavdishme te fisit te tyre!

Ali Ahmeti e ka te masakruar tere fisin e tij nga gjakpiresit e kriminelet serb!

Qazim Doda gjithashtu, madje Qazimi e mban emrin e xhaxhit te tij, te vrare e masakruar e te varrosur ne nje varreze masive mbi fshatin legjendar te Nuhi Berishes – Sfirce!

Pa keta bije te medhenj dhe shume te tjere sikur keta, e tamishmja e kombit tone nuk do te ishte keshtu sikur eshte, por e ardhmja shpresojme se do te jete e modelit euroatlantik!

Ju uroj jete te gjate e suksese te medha ne jete, ne veçanti ne çeshtjen kombetare e ne ecjen dhe zhvillimin me sukses te perpjekjeve per renditjen e popullit shqiptar, ne mesin e popujve me mireqenie te nivelit perparimtar boterore!/Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) AMG GT4 63s modeli i ri

Te kjo video do të shohim një super makinë, një bishë e vërtetë, pra flasim …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: