Komuna e Çairit paiset me maqinë moderne për pastrimin e rrugëve

Sot u bë promovimi i maqinës gjegjësisht automjetit për pastrimin e rrugëve dhe mbeturinave, donacion nga Qyteti i Bursës për Komunën e Çairit, në bazë të bashkëpunimit shumë vjeçar mes dy komunave në fjalë. Kryetari i Çairit, Izet Mexhiti në konferencën e sotshme për mediat shprehi mirënjohjen e tij për Kryetarin e Qytetit të Bursës, Rexhep Alltepe për ndihmën e pakursyer që gjithmonë ofron për Çairin dhe theksoi se në të ardhmen e afërt do të shtohet numri i mjeteve për pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve./Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit

Siç informojnë autoritetet e qytetit kryebashkiaku i Shkupit Petre Shilegov emëroi Enver Maliqin për zëvendës të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: