Nënshkruhet Memornadum bashkëpunimi të programit për bashkëpunim ndërkufitar midis Maqedonisë dhe Kosovës

Shkup, 19 shkurt 2016 – Ministri i Vetëqeverisje lokale të Republikës të Maqedonisë, Lirim Shabani dhe ministri i Qeverisjes dhe Administratës Lokale të Republikës të Kosovës, Ljubomir Mariç, gjatë ditës së sotme, në hapësirat e Panairit të Shkupit – salla Diplomatike, do të nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim të Programit për bashkëpunim ndërkufitar ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Kosovës.

Njëkohësisht,  pas nënshkrimit të Memorandumit, do të vijojnë deklaratat e dy ministrave./Radio Vala 

 706 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: