Shqiponja mbulon Shkupin

Shkup, me 16 shkurt 2016

Në Lagjen e Fushë Topanës në afërsi të shkollës së mesme “Zef Lush Marku” u bë shpalosja solemne e Monumentit historik “Shqiponja” financuar nga Komuna e Çairit në bashkëpunim me SHVL -UÇK.

Të pranishëm në këtë aktivitet ishin kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti, Ish Komandanti i Përgjithshëm i UÇK-së, Ali Ahmeti, kryetari i SHVL-UÇK-së, Fazli Veliu dhe shumë veprimtarë dhe qytetarët nga trevat shqiptare. 

/Radio Vala

 768 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit

Siç informojnë autoritetet e qytetit kryebashkiaku i Shkupit Petre Shilegov emëroi Enver Maliqin për zëvendës të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: