Ministri i Diasporës së Kosovës, Murati në Austri bisedon për organizimin e Olimpiadës Sportive në Melk

Melk, me 21 mars 2016

Ministri i Diasporës së Kosovës, Valon Murati në Austri ka takuar kryetarin e qytetit të Melkut Tomas Widrich me të cilin ka biseduar për organizimin e Olimpiadës Sportive në Melk me pjesëmarrjen e fëmijëve të mësimit plotësues në Austri, Gjermani, Zvicër, Itali dhe të nxënësve austriak nga Melku dhe atyre nga Republika e Kosovës dhe Shqipërisë. 

“Ky projekt ka filluar si ide nga konsulli ynë në Vjenë Imer Xhemail Lladrovci dhe i cili është përkrahur nga qyteti i Melkut, Ministria e Diasporës, ambasadat tona në Vjenë etj. Gjithashtu sot takova edhe ambasadorin e Republikës së Shqipërisë z.Roland Bimo me të cilin biseduam për koordinimin e përbashkët në funksion të diasporës në Austri”, thekson ministri, Murati.

/Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Mërgim 41 (06.09.20) Alketa Rama, futbolliste

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 41-të Bashkëbiseduese: Alketa Rama, futbolliste e FC Zürich-ut U19 …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: