Hapja solemne e “Javës së Pavarësisë së Kosovës” Çair

Hapja solemne e “Javës së Pavarësisë së Kosovës” në të cilën morën pjesë Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni Ylber Hysa dhe Ambasadori i Republikës së Shqipërsië në Maqedonisë Fatos Reka. “Java e pavarësisë” filloi me turneun ndërkombëtarë në basketboll për femra që u mbajt në sallën sportive “Shaban Tërstena”. Nikoqir i këtij organizimi ishte klubi i basketbollit “Shkupi”. Në ditën e parë të turneut në fjalë morën pjesë KB “Prishtina” nga Kosova, KB “Goga Basket” nga Durrësi, KB “Klubsi patriot” nga Maqedonia dhe nikoqiri KB “Shkupi”./Radio Vala

 3,249 total views,  5 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: