Komuna e Çairit aktivitete te shumta me rastin e festes se Pavaresise se Republikes se Kosoves

Me rastin e festes se Pavaresise se Republikes se Kosoves, Komuna e Çairit ka parapare aktivitete te shumta qe do te shenojne festen ne fjale. 

Aktiviteti i pare do mbahet neser me Turneun nderkombetar ne basketboll per femra. Ne kete ngjarje do te jete prezent Kryetari i Komunes se Çairit dhe Ambasadori i Republikes se Kosoves ne Maqedoni. 

Vendi: Salla sportive Shaban Terstena

Ora: 18:00 fillimi i turneut

Hapja solemne do behet ne oren 19:00./Radio Vala

 779 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit

Siç informojnë autoritetet e qytetit kryebashkiaku i Shkupit Petre Shilegov emëroi Enver Maliqin për zëvendës të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: