Nga takimi me studiuesit amerikan të historisë së kombit Shqiptar.

Nga takimi në kabinetin tim me përfaqësuesit e Institutit për studimet Shqiptare dhe Protestante, njëherit studiues nga SHBA- te cilët po zbardhin të kaluarën e historisë së popullit shqiptar. David Hosaflook dhe Jon Quanrud. 

Ato janë studiues të denjë të cilët kanë lënë gjurmë në kulturën shqiptare, dhe fal angazhimit të tyre, familja e shquar kombëtare e Qiriazëve mori vendimin e merituar në historinë kombëtare. 

Xhoni arriti të zbulojë veprën monumentale autobiografike të mësuesit të populli Gjerasim Qiriazi./Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: