Shi dhe mjegull në shumë akse rrugore

Shkup, 4 shkurt 2016 – Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore zhvillohet pa ndalesa dhe pengesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Shi bie në Gostivar, në Strazhë, Mavrovë, Ohër, Strugë, Resnje, Krushevë, Kërçovë, Bukovë, Presekë dhe Zhelezec. Mjegull me dukshmëri deri në 100 metra ka në aksin rrugor Demir Kapi – Udovë.

LAMM rekomandon kujdes të jashtëzakonshëm në drejtimin e automjetit, shpejtësi të adaptuar në lëvizje, respektim i sinjalizimit të vendosur rrugor  dhe planifikim të udhëtimeve sipas kushteve të motit. Kujdes i veçantë, është i nevojshëm në pjesët të cilat kalojnë nëpër grykat malore, veçanërisht në akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Gostivar – Mavrovë, Demir Kapi – Udovë, Koçan – Dellçevë, Vinicë – Berovë, ku mund të paraqiten shembje të vogla të dheut.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.  Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi/./Radio Vala

 805 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: