Ajri më i ndotur në Lisiçe dhe Tetovë

Shkup, 2 shkurt 2016 – Në lagjen Lisiçe të Shkupit dhe në Tetovë sot në mëngjes është ajri më i ndotur. Janë matur përqëndrime të PM 10 grimcave prej 185 mikrogramëve në Lisiçe dhe 125 në Tetovë.

Stacionet matëse në Karposh kanë regjistruar 109 mikrogramë, në Rektorat 106, në Gazi Babë 104 dhe në Veles 70. 

Gjatë natës janë regjistruar përqëndërime më të larta se në mëngjes. Në Lisiçe janë matur 591 mikrogram, 336 në Tetovë, 314 në Gazi Babë, 269 në Rektorat, në Qendër 244, në Karposh 238, në Kërçovë 171, në Kavadar 166 dhe Miladinovci 159./Radio Vala 

 1,604 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: