Rritet qarkullimi i tregtisë me pakicë

Shkup, 29 janar 2016 – Në tregtinë me pakicë në dhjetor të vitit 2015 në krahasim me dhjetorin e vitit 2014 qarkullimi shënon rritje te produktet joushqimore, përveç karburanteve për 13,1 për qind nominale dhe 8,6 për qind reale, njoftoi Enti Shtetëror për Statistikë.

Rritje është shënuar edhe te tregtia me pakicë, përveç tregtisë me karburante nominale për 6,3, ndërsa real për 6,2 për qind, ndërsa ulje është shënuar në Tregtinë me pakicë të ushqimit, pijeve dhe duhanit nominale për 1,2 për qind, ndërsa reale për 0,4 për qind./Radio Vala

 911 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: