Seanca të dy komisioneve të Kuvendit

Shkup, 29 janar 2016 – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca duhet të mbajnë Komisioni për mbikëqyrje të punës së Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim dhe të Agjencisë për zbulim dhe Komisionit për shëndetësi.

Në rend dite të Komisionit për mbikëqyrje të punës së Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim dhe të Agjencisë për zbulim u caktua Konfirmimi i konkluzionit për vizitën mbikëqyrëse të DSK-së dhe Konfirmimi i konkluzionit për vizitë mbikëqyrëse të Agjencisë për zbulim.

Në seancë të Komisionit për shëndetësi do të ketë debat publik me temë “Propozimi i ligjit përt zona të lira shëndetësore”./Radio Vala 

 799 total views,  2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: