Për herë të dytë me radhë, Belma Beba shpallet hendbolliste e vitit nga Federata e Hendbollit të Kosovës

Prishtinë, me 26 janar 2016

Hendbollsitja më e mirë shqiptare nga Gostivari, Belma Beba anëtare e KHF “Kastrioti” nga Ferizaj për herë të dytë me radhë Federata e Hendbollit të Kosovës është zgjedhur hendbolliste e vitit në Kosovë. 

“Për së dyti herë shpallem hendbollisitja e vitit në Kosovë, për këtë arsye shfrytëzoj rastin që ti falënderohem Federatës së Hendbollit të Kosovës që e kane vlerësuar punën time dhe mundin tim për vitin 2015”, thekson hendbollistja Belma Beba.

Belma Beba është shpallur sportistja më e mirë shqiptare në Maqedoni në vitin 2015, nga Televizioni Art nga Tetova në bashkëpunim me Ligën Shqiptare të Futbollit në Austri dhe gjithashtu është shpallur edhe hendbosllistja më e mirë në Klubin e Hendbollit “Kastrioti nga Ferizaj.

/Radio Vala

 1,026 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) FC Prishtina Bern shënon fitore bindëse përpara publikut vendas

 4,911 total views,  7 views today

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: