Shkupi dhe Vlora thellojnë bashkëpunimin

Bashkëpunimi mes Vlorës dhe Shkupit, simbol të faktorit shqiptar, nis nga futbolli.

Binjakëzimi mes klubit të futbollit “Shkupi”, me klubin e futbollit “Flamurtari”, përbën pikënisjen e një rruge të gjatë, që ka në bazë patriotizmin dhe respektin e vlerësimin e ndërsjelltë.

Në prani të deputetit Fatmir Toçi, Kryebashkiaku i Vlorës priti në një takim të veçantë homologun e tij, Kryetarin e Komunës së Çairit Izet Mexhiti me të cilin ndau  vullnetin dhe dëshirën e përbashkët për të hedhur piketat e këtij bashkëpunimi./Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: