Vendoset shtatorja e heroit kombëtar Isa Boletinit në Saraj të Shkupit (Foto)

Saraj, me 23 janar 2016 – Në Saraj të Shkupi është vendosur përmendorja e heroit shqiptar Isa Boletini dhe u lëshuar në përdorim edhe rikontruimi i sheshit aktual të emëruar si “Sheshi i Flamurit”. 

/Radio Vala

 823 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

22 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2019 – Sot pas plotë 22 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: