Revista zvicerane “Luxe”, shpall arkitektin Bujar Nrecaj “Burrin e Vitit”

Cyrih, 29 Nëntor 2016
Revista zvicerane “Luxe” ka shpallur njerëzit më të sukseshëm të vitit, në mesin e të cilëve një vlerësim ka shkuar edhe për arkitektin shqiptar Bujar Nrecaj, i cili është shpallur “Burri i Vitit”, për kategorinë e arkitekturës dhe dizajnit, shkruan KultPlus.
Në këtë vlerësim janë nderuar edhe tre meshkuj të tjerë, të cilët janë mjaft me ndikim në Zvicër, kurse vlerësimi për Nrecajn, sipas përshkrimit të ndarjes së kësaj mirënjiohje, merr bazë sidomos nominimin e Nrecajt për cmimin prestigjioz të arkitekturës “Aga Khan Award for Architecture 2016”, për projektin e tij “Bunateka”. /Radio Vala

About RV2

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: