Konferenca "Mundësitë dhe perspektivat për përforcim ekonomike të grave"

Kërçovë, 18 mars 2016 – “Mundësitë dhe perspektivat për përforcim ekonomike të grave” është tema e konferencës përfundimtare për projektin “Përforcimi ekonomik i grave në dy komuna”, që do të mbahet sot në Kërçovë, në organizim të Ambasadës britanike në Shkup, Iniciativës qytetare të grave ANTIKO dhe Komunës së Kërçovës.

Qëllimi i konferencën është përmbledhja  e rezultateve të arritura, rritja e informimit dhe hapje e debatit mes palëve të prekura dhe partnerëve socialë për mundësi dhe perspektivat për zhvillim të sipërmarrësisë së grave në komunën e Kërçovës.

Në konferencë fjalim do të mbajë ambasadori i Britanisë në Maqedoni Çarls Garet dhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari./Radio Vala 

 693 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Renova në pritje të sfides europiane, Islami: Jemi mirë të përgatitur

Yerevan, me 26 Gusht 2020 KF Renova ka mbërritur në kryeqendrën e Azerbajxhanit në Yerevan. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: