Natën e Vitit të Ri ftohtë deri në minus 11 gradë Celsius

Shkup, 30 dhjetor 2015 – Për natën e Vitit të Ri sinoptikët paralajmërojnë temperatura të ulëta prej -2 deri në -11 gradë. Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë.

Sipas Drejtorisë së Punëve Hidrometeorologjike, të shtunën në pjesët perëndimore loaklisht do të bjerë edhe bora e parë në male, ndërsa të dielën reshjet priten në më shumë vende.

Nesër do të mbajë mot me diell me erë verioe mesatare. /Radio Vala

 982 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: