Nevzat Bejta përfundoi projektin më të rëndësishëm për Gostivarin, Stacionin Filtrues të Ujit të pijshëm

Gostivar, me 28 dhjetor 2015

Të martën me 29 Dhjetor – 2015, me fillim prej ora 11:00 do të lëshohet në përdorim Stacioni Filtrues për Ujin e pijshëm në fshatin Vërtok, transmeton Radio Vala.

Të pranishëm në inaugurim do të jenë kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta dhe ministri i Mjedisit dhe Ambientit Jetësor, Nurhan Izairi.  

Stacioni Filtrues, ishte një nga premtimet më të mëdha të kryetarit aktual të komunës, Bejta në fushatën parazgjedhore të vitit 2013. K.S /Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

22 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2019 – Sot pas plotë 22 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: