Kasam Selimi

FC Eagles Aarau janë Kampion të Aargaut dhe ngjiten në Ligen e 2-të Ndërrajonale

Aarau, më 9 Maj 2018 FC Eagles nga Aarau janë Kampion të Liges së Aargaut në sezonin 2017/2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ky është suksesi më i madh që është arritur këtë sezon nga një klub shqiptar në Zvicër. Nga sezoni i ri, FC Eagles Aarau do të garojnë në …

Read More »

Për herë të parë Nuriut dhe Seferit do t’u mungoje mbështetja e njëri tjetrit në Ring

Gagon/Angli, më 7 Qershor 2018 Gjithmonë jemi mësuar t’i shohim në krahë të njëri tjetrit, qoftë në stërvitje apo në ndeshje, duke u përkrah dhe mbështetur si vëllau për vëllanë. Por, ja që ka ardhur një moment dhe ata shumë larg njëri nga tjetri do t’i zhvillojnë ndeshjet e tyre …

Read More »

Ngjitja më lartë për FC Bashkimin nga Veveye dhe FC Dardanian nga Lozana varet nga barazhi

Lozanë/VD, më 6 Qershor 2018 Dhjetë ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për dy ekipet shqiptare që garojnë në Ligen e katër të Vaudit në Zvicër, për FC Bashkimin nga Vevey dhe ekipin e dytë të FC Dardanisë së Lozanës nëse do të arrijnë të shënojnë ngjitje ose jo …

Read More »

Granit Lekaj rikthehet te FC Winterthur i Cyrihut

Winthertur, më 5 Maj 2018 Mbrojtësi shqiptar Granit Lekaj është rikthyer te klubi ku edhe u ngrit si futbollist, në FC Wintherthur në Challenge ligen e Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Lekaj ka nënshkruar Kontratë dy vjeçare me FC Wintherturin. Graniti deri në sezonin 2010/11 ka luajtur për FC Winterthurin, …

Read More »

Statistikat pozitive për Ajetin dhe Demhasajn në Super Ligen e Zvicrës

Bern, më 5 Qershor 2018 Sezoni futbollistik në Super Ligen e Zvicrës është mbyllur dhe tani janë bërë të ditura edhe statistikat të mira apo të këqija për sezonin 2017/18. Në mbi njëzet pika ku janë përgatitur të dhënat, në tre prej ty primatin e mbajnë edhe dy sulmuesit shqiptarë …

Read More »

Zyrtarisht, FC Bashkimi 99 nga Flumsi janë Kampion në Ligen e 5-të të Zvicrës Lindore (Video)

Flums, më 3 Qershor 2018 Një javë pasi siguruan ngritje në ligen e 4-të të Zvicrës Lindore, FC Bashkimi 99 ekipi nga Flumsi i St. Gallenti sot u shpallën Kampion në Ligen e 5-të, Grupi 1, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Bashkimi ka zhvilluar 18-të ndeshje në Kampionat, i ka fituar …

Read More »

Orhan Mustafi nuk është më pjesë e FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 3 Qershor 2018 Sulmuesi shqiptar nga Kumanova, Orhan Mustafi nuk është më pjesë e ekipit të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala. Siç bëjnë të ditur nga FC Rapperswil-Jona, Mustafi me klubin k pasur një Kontratë gjer më 30 Qershor. Orhan Mustafi verën e kaluar iu bashkuar skuadrës nga Challenge …

Read More »