Lajme nga Zvicra

Milaim Rama sërish shqiptari i parë me Zvicrën, Kampion në kampionatin jozyrtar të Botës në Futbollin në Borë

E Diel, me 13 Janar 2019 Milaim Rama ishte futbollisti i parë shqiptarë që e ka bartur fanellën e Zvicrës në sezonin 2003/2004. Tani pas pesëmbëdhjetë/gjashtëmbëdhjetë vitesh, Rama edhe njëherë bëhet futbollisti i parë shqiptarë që përsëri e veshë fanellën e Zvicrës, por kësaj here në kampionatin jozyrtar të futbollit …

Read More »

Vëllai i Xherdan Shaqirit, Arianiti e merr drejtimin e FC Dardanisë së Basel-it

E Enjte, 10 Janar 2019 Vitin 2019-të ekipi i FC Dardanisë së Basel-it e ka nisur me plotë ndryshime, si në stafin teknik, ashtu edhe në ekip. Trajneri i mirënjohur, Arianit Shaqiri dhe vëllau i Xherdan Shaqirit, futbollistit të mirënjohur të Zvicrës dhe FC Liverpool-it, është zgjedhur trajner i ekipit …

Read More »

Golat e Kllokoqit, Xhakës, Kasamit dhe Qollakut të nominuar për golin më të mirë në Zvicër (Video)

E Mërkurë, me 9 Janar 2019 Futbollistët shqiptarë në Zvicër nuk mungojnë edhe në nominimin për golin më të mirë të shënuar në vitin 2018-të. Nga 12-të gola të zgjedhur, katër janë të futbollistëve shqiptarë, dy të Super Ligës dhe dy të Brack Challenge Ligës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe …

Read More »

3 futbollistë shqiptarë të nominuar për në formacionin më të mirë në Zvicër

E Mërkurë, 9 Janar 2019 Tre futbollistë shqiptarë janë të nominuar për në formacionin “SAFP Golden 11” në Super Ligën e Zvicrës për vitin 2018, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Janë sulmuesi i Basel-it, Albian Ajeti, dhe mesfushorët e FC Zürich-ut, Benjamin Kololli dhe Hekuran Kryeziu. Benjamin Kololli, në …

Read More »

23 gola e 10-të asistime nga futbollistët shqiptarë në Challenge Ligën Zvicerane

E Martë, 8 Janar 2019 Nga gjithësej 272 gola të realizuara në pjesën e parë të sezonit 2018/19, në Brack Challenge Ligën e Zvicrës, janë realizuar 23 gola dhe 10-të asistime nga futbollistët shqiptarë që luajnë në këtë Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Futbollisti me shumë realizime është …

Read More »

Eris Abedini deri në verë të 2020-ës në Winthertur

E Shtunë, 5 Janar 2019 Mesfushori Eris Abedini është lëvizja e parë e futbollistëve shqiptarë në futbollin superior në Zvicër,në afatin kalimtar të dimrit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Abedini në formë huazimi ka kaluar nga ekipi i Super Ligës së Zvicrës, FC Lugano në ekipin e Brack Challenge …

Read More »

FC Eagles Aarau: 2018-ta ishte vit i madh, klubi është rritur shumë

E Premte, me 4 Janar 2019 Për FC Eagles-in, klubi shqiptar nga Aarau viti 2018-të ishte vit i madh dhe me shumë rritje, thuhen në mesazhin e “Shqiponjave”, në mesazhin drejtuar sponsorëve, tifozëve dhe anëtarëve të klubit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch “Shqiponjat dëshirojnë të falënderojnë të gjithë sponsorët, …

Read More »

Demolli: UKSHFZ-ja u dëshiron një vit plotë suksese klubeve shqiptare në Zvicër

E Mërkurë, me 2 Janar 2019 Kryetari i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demolli në mesazhin me rastin e ndërrimit të motmoteve, uron klubet shqiptare në Zvicër për një vit plotë suksese dhe të shëndetshëm, njofton albinfo.ch dhe radiovala.com. “Filluam një vit të ri të cilin …

Read More »

Fillim i ri me ekip të ri për automobilistin Jasin Ferati, qëllimi mbetët i njëjtë

E Martë, me 1 Janar 2019 Për automobilistin e ri shqiptar në Zvicër, Jasin Feratin viti i ri 2019, do të nis me një fillim të ri dhe gjithashtu edhe me ekip të ri, por me qëllim të njëjtë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Tash e tutje, 15 vjeçari …

Read More »

Gjelbrim Taipi shpreson që viti 2019-të do jetë akoma më i mirë

E Martë, me 1 Janar 2019 Mesfushori i Kosovës dhe i ekipit të FC Grasshoppers Cyrih-ut, Gjelbrim Taipi në mesazhin e tij për ndërrimin e viteve, uron që viti i ri 2019 të jetë edhe më i mirë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Shpresoj që 2019 do jetë një …

Read More »