Lajme nga Zvicra

Bylent Rexhepi e merr Licencën A për Trajner, mund te ndihmoj edhe në Super Ligen e Zvicrës

Langenthal/BE, më 28 Qershor 2018 I vendosur që të arrijë sa më lartë në karrirë, Bylent Rexhepi, trajneri i KF Shqiponjave të Langenthalit të Bernit është pajisur edhe me Licencën A të UEFA, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Tani, në Zvicër me këtë Licencë mund të drejtoj klube deri në Ligen …

Read More »

Fatmir Osmani: Për tre javë e organizuam Kupën e Unionit 2018, e vazhduam traditën (Video)

Bazel, më 26 Qershor 2018 Sekretari i Përgjithshëm i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër dhe kryetar i FC Tetovës së Baselit, në një prononcim ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, u shpreh mjaftë i kënaqur me organizimin e shpejtë të Kupës së Unionit për vitin 2018. Ai tha …

Read More »

FC Albania e Cyrihut është fituese e Kupës së Unionit në Zvicër për vitin 2018

Bazel, më 24 Qershor 2018 FC Albania e Cyrihut është fituese e Kupës së Unionit në Zvicër për vitin 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në finalen e zhvilluar në Basel, FC Albania me rezultat 4:2 e mundi FC Ilirinë e Solothurnit. FC Iliria kishte epërsi pre dy golash deri në …

Read More »

Largohet edhe nënkryetari i FC Kosovës së Gjenevës, Qamil Sejdiu

Gjenevë, më 24 Qershor 2018 Pasi ditë më parë nga pozita e kryetarit të FC Kosovës së Gjenevës, u largua Selajdin Salihu, ka pasuar edhe dorëheqja e nënkryetarit dhe zëdhënësit të klubit, Qamil Sejdiut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Siç bën të ditur edhe vet Sejdiu, ai dorëheqjen e ka deponuar …

Read More »

25 vite dritë dhe mësim të gjuhës shqipe për fëmijët e mërgimtarëve në Bern falë mësueses Ida Jashari

Bern, më 23 Qershor 2018 Mësimi plotësuese, ose siç njihet si mësimi i gjuhës shqipe, gjithandej ku jetojnë shqiptarët nëpër Botë i ka vështirësitë e veta. Në pjesë të ndryshme edhe nuk mësohet, në disa vende ka edhe vështirësi të llojit si mungesë të kuadrit por edhe mospasja e interesimit, …

Read More »

Gati për Kupën e Unionit të klubeve shqiptare të futbollit në Zvicër

Basel, më 22 Qershor 2018 Janë bërë të ditura ekipet pjesëmarrëse në edicionin e katërt të Kupës së Unionit që më 24 Qershor 2018, do të mbahet në Basel, ku organizator janë Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit dhe Klubi i Futbollit FC Tetova Basel, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në …

Read More »

Dorëhiqet kryetari i deritanishëm i FC Kosovës së Gjenevës, Selajdin Salihu

Gjenevë, më 21 Qershor 2018 Ngjarjet e pahijshme që ndodhen në finalen e Kupës së Gjenevës, midis FC Kosovës dhe FC Veroix, kanë detyruar kryesinë aktuale për të sjellë vendime të dhimbshme. Pasi u shua ekipi i dytë, vendimi i radhës është dorëheqja e kreytarit të deritanishëm të FC Kosovës, …

Read More »

Agim Binaku dhe Vicenc Lazaraj do ta drejtojnë FC Besën e St. Gallenit

St. Gallen, më 21 Qershor 2018 Ish futbollisti i mirënjohur i KF Vëllaznimit të Gjakovës, Agim Binaku është Trajner i ri i ekipit shqiptar nga St.Galleni, FC Besës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Bashkë me Binakun në ekipin e trajnerëve do të jetë edhe Vincenc Lazraj. “Duo i ri i stërvitjes …

Read More »

Blendim Gashi nga FC Kosova e Gjenevës në klubin e mirënjohur zviceran, FC Servette

Gjenevë, më 20 Qershor 2018 Kapiteni i deritanishëm i FC Kosovës së Gjenevës, Blendim Gashi ka bërë një ngritje të madhe në karrierën e futbollistit. Ai është transferuar në ekipin e mirënjohur zviceran, te FC Servette, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Lajmi më i bujshëm e bënë të ditur nga klubi …

Read More »

Florijana Ismaili në formacionin e sezonit në Ligen e Futbollit të Femrave në Zvicër

  Bern, më 19 Qershor 2018 Futbollistja Florijana Ismaili zhvilloi edhe një tjetër sezon të shkëlqyeshëm në kampionatin e Zvicrës, në futbollin e femrave, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesja e BSC Young Boysit, Ismaili në sezonin 2017/18 shënoi 15 gola dhe ishte futbollistja e dytë me më shumë gola në …

Read More »