Komunat

Do të kërkohet përgjegjësi nga administratorët që braktisën punimet e seancës konstituive të Këshillit të Komunës së Gostivarit

Burimet tona nga shumica e re e Këshillit të Komunës së Gostivarit, thonë që administratorët që ranë nën ndikimin e krerëve të Komunës së Gostivarit, duke lëshuar në orarë të punës detyrën që kanë për sipër në zhvillimin e seancave, do të denoncohet tek organet kompetente, dhe në bazë të …

Read More »

Elezi: Aleanca, VMRO dhe TDP janë pakicë në këshillin e Gostivarit

Këshilltari i RDK-së në këshillin komunal të Gostivarit, Enis Elezi, ka sqaruar situatën e krijuar në formimin e shumicës së re në Gostivar, pasi Kryetari i posazgjedhur i Gostivarit, Arben Taravari nuk arriti të formojë shumicë në Kuvend, shkruan Fakte. Elezi ka akuzuar Taravarin se është ky i fundit dhe …

Read More »

Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit

Siç informojnë autoritetet e qytetit kryebashkiaku i Shkupit Petre Shilegov emëroi Enver Maliqin për zëvendës të tij. Maliqi është këshilltar i Qytetit të Shkupit nga radhët e BDI-së dhe pronar i kompanisë “Gemak Trade” dhe Gekos në Kosovë. Enver Maliqi, më herët përmes një letre drejtuar opinionit, kishte sqaruar arsyet pse ka vendosur …

Read More »

Kryeministri Zaev: Kërkoj mbështetje për Nevzatin, Ju premtoj se e keni mbështetjen e Zoran Zaevit, të Qeverisë së dhe shumicës parlamentare

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, z. Zoran Zaev sot vizitoi qytetin e Gostivarit dhe bashkë me Kryetarin e Komunës së Gostivarit njëherit kandidat, z. Nevzat Bejta në sheshin e qytetit mbajtën fjalime para qytetarëve të Gostivarit. “Kryeministër. Në emrin tim dhe në emër të qytetarëve të Gostivarit, të urojmë mirëseardhje …

Read More »

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

Tetovë, me 6 Qershor 2017 Delegacioni qeveritar në përbërje me Kryeministrin Zoran Zaev, zv.Kryeministrin Hazbi Lika dhe me anëtarë tjerë të kabinetit qeveritar sot pasdite vizituan Tetovën dhe më pas vizituam së bashku fshatin Poroj pë ti njoftuar për së afërmi me dëmet e shkaktuara nga vërshimet e ditës së …

Read More »

Komuniteti Rom në Gostivar nderohet me ngritjen e flamurit Kombëtar para objektit të Komunës

Kryetari Bejta priti një delegacion të komunitetit Romë me rastin e ditës ndërkombëtare të tyre Gostivar, me 8 Prill – 2017 Me rastin e ditës ndërkombëtare të Romëve, 8 Prilli, kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta, priti në kabinetin e tij një delegacion të komunitetit Romë të kryesuar nga …

Read More »

Kadastra vendos Regjistër të adresave edhe në Gostivar

Shkup, 17 mars 2017 – Agjencia për kadastër e Republikës së Maqedonisë sot filloi me vendosjen e Regjistrit të ri të adresave për tërë territorin e Republikës së Maqedonisë. Me këtë rast me kompaninë DGi Gisdata-Shkup, nënshkroi marrëveshje për pilot-projektin “Përgatitje e të dhënave dhe zhvillim i aplikacioneve për grumbullimin …

Read More »